Jeżeli myślimy o kupnie samochodu, zazwyczaj zaczynajmy się rozglądać za tymi, które jeżdżą po naszych drogach. Wychodzimy z założenia, że jeśli inni kierowcy są zadowoleni ze swoich pojazdów, to może się okazać, również i nam mogą one odpowiadać. Dlatego też warto zobaczyć, jakie są 4 najczęściej wybierane modele marki Audi, aby wiedzieć, które z nich powinniśmy w pierwszej kolejności brać pod uwagę.

Kto nie zna Audi A3?

Jednym z najbardziej znanych samochodów tej marki, jest niewątpliwie Audi A3. Kompaktowy samochód, precyzyjnie wykonany z wieloma rodzajami nadwozia. To wszystko sprawia, że jest wielu zwolenników tego samochodu. Do wyboru skrzynia manualna i automatyczna, mocny silnik, a to wszystko przy małej awaryjności sprawia, że nietrudno znaleźć zwolenników właśnie tego modelu.

Może jednak Audi A4?

Innym samochodem tej marki, często spotykanym na naszych drogach, jest Audi A4. Na początku do wyboru mieliśmy tylko sedana, teraz mamy możliwość zakupu również wersji kombi. Propozycja, która przypadła wielu osobom do gustu, to fakt, że możemy tutaj wybrać rodzaje napędu – wyłącznie na przednie koła lub wszystkie, co ułatwia jazdę szczególnie w trudnym terenie i niekorzystnych warunkach atmosferyczych, np. zimą. W tym samochodzie postawiono na ład i funkcjonalność, a więc nie powinniśmy się spodziewać spektakularnego wystroju wnętrza.

Lubimy crossovery?

Jeżeli lubimy crossovery, to warto wiedzieć, że model Audi Q5, jest bardzo popularny na naszych ulicach. Nie ma co się dziwić, skoro można go zaliczyć do aut luksusowych. Świetne wyciszenie, ergonomia i dobrze rozwiązane ogrzewanie, także sprawiają, że trudno jest się rozstać z tym samochodem, jeśli choć raz nim podróżowaliśmy. Obecnie do wyboru mamy jeszcze drugą generację, która jest lżejsza i bardziej sportowa, ale nie mniej wytrzymała od swojej poprzedniczki.

Samochód dostosowany do nas?

Marzy nam się samochód, w którym wiele rzeczy będziemy mogli dostosować pod nasze preferencje? Taki właśnie jest model Audi Q3. Dzięki systemowi Audi Drive Select, możemy samodzielnie zmienić ustawienia pracy układu kierowniczego, czułość pedału gazu czy siły tłumienia amortyzatorów. Jeśli szukamy samochodu do jazdy po mieście, to ten model będzie idealny, ponieważ wyposażony jest w system wspomagający parkowanie. To nie tylko czujniki sygnalizujące przeszkody i kamera cofania, ale także kierownica która sama się kręci, a kierowca operuje jedynie gazem i hamulcem. Z tym samochodem parkowanie to będzie prościzna. Warto bliżej przyjrzeć się tym 4 modelom marki Audi i zastanowić się, który z nich najlepiej odpowiadałby na nasze potrzeby.