Z każdym rokiem ludzie coraz bardziej zainteresowani są tym, co może im zaproponować druk 3d. Nic więc dziwnego, że rośnie nie tylko zainteresowanie taką ofertą, ale również metodami, które są tutaj wykorzystywane. To też oznacza, że warto sprawdzić z jakich rozwiązań możemy skorzystać, jakie technologie druku 3d są nam oferowane, tak abyśmy mieli pewność, że wybierzemy rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Tym bardziej, że taki druk staje się coraz bardziej masowy, a to oznacza, że jeśli z niego korzystamy, to powinniśmy wybierać rozwiązanie, które będzie dla nas najlepsze.

Wszystko trzeba sprawdzić

Przede wszystkim jeśli chcemy wykorzystać taki druk 3d, to powinniśmy przeprowadzić porównanie metod, jakie są tutaj wykorzystywane. Chodzi o to, abyśmy mogli ocenić, która z nich najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku i przy tym, co chcemy wydrukować.

Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że mamy tutaj technologie druku 3d, oparte na rozgrzewaniu tworzywa sztucznego, które ma postać żyłki w głowicy drukującej, a następnie nakładanie ich kolejnych warstw. Poza tym jeśli chodzi o technologie druku 3d, to proponowana może nam być stereolitografia, a więc drukowanie wykonywane za pomocą żywicy światłoutwardzalnej, która staje się twarda pod wpływem wiązki lasera. Ale to nie wszystkie technologie druku 3d, które mogą nam być zaproponowane. Sporym zainteresowaniem cieszy się druk DLP, a więc taki, w którym żywicę utwardzamy nie za pomocą lasera, ale światła emitowanego przez projektor. Co więcej jeśli będziemy wykonywali takie porównanie metod, to dowiemy się także, że możemy skorzystać z drukowania MJP, które będzie bardzo zbliżone do tego tradycyjnego. Tutaj natryskuje się żywicę światłoutwardzalną, tak jak to ma miejsce w przypadku drukarek atramentowych.

Wybierzmy rozwiązanie dla siebie

Nie ulega wątpliwości, że technologie druku 3d są bardzo zróżnicowane, a to oznacza, że powinniśmy się przyjrzeć temu, która z nich najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Nie będzie to tylko zależało od tego, jaką drukarkę posiadamy, ale również od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne, ponieważ w krótkim czasie możemy otrzymać produkt 3d, który jest oferowany w wysokiej jakości i może zastąpić części zamienne, które do tej pory musieliśmy kupować w sklepie. Nic więc dziwnego, że taki masowy druk 3d faktycznie jest coraz częściej wybierany. Tym bardziej, że wykorzystywany jest nie tylko do drukowania niewielkich elementów, które można zastosować w zabawkach, ale wykorzystuje się go również w medycynie, do drukowania chociażby fragmentów kości, które później z powodzeniem można wykorzystać w ciele pacjenta. Z każdym rokiem ta oferta cieszy się coraz większą popularnością, a więc naprawdę warto się zastanowić, czy nie ma tutaj czegoś, z czego sami chcielibyśmy skorzystać.

Im więcej wiemy na ten temat, tym większą mamy wiedzę jakie rozwiązanie powinniśmy wybrać. Możliwości jest wiele, dlatego też warto się zastanowić i wniknąć w szczegóły, aby mieć pewność, że taki produkt wydrukowany technologią druku 3d, faktycznie spełni nasze oczekiwania.