Będąc pracownikiem powinniśmy wiedzieć nie tylko o tym, jakie mamy obowiązki, ale również o tym, jakie mamy prawa. To oznacza, że warto też mieć świadomość, że pracodawca musi nam zapewnić bezpieczne stanowisko pracy, jeśli nie jest w stanie tego zrobić, to mamy prawo odmówić wykonywania swoich obowiązków. Obecnie wiele osób pracuje zdalnie, ponieważ to jest właśnie najbezpieczniejsza dla nich forma świadczenia pracy.

Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza jeśli ktoś pracuje w sklepie czy na produkcji. Nie mniej osoby wykonujące pracę biurową i mogące pracować zdalnie, powinny przenieść się na taki sposób wypełniania swoich obowiązków zawodowych. Co jednak zrobić, jeśli to pracodawca nie zgadza się na to, abyśmy przeszli na pracę zdalną? Czy w ogóle mamy jakieś prawa?

Można się powoływać na odpowiednie punkty

Przede wszystkim na początku można w rozmowie z pracodawcą powoływać się na konkretne punkty, mówiące o tym, że powinien on zapewnić nam bezpieczeństwo podczas pracy.

Jeśli jednak takie argumenty nie przyniosą oczekiwanych skutków, możemy pociągnąć pracodawcę do odpowiedzialności poprzez złożenie pozwu. Warto wówczas dopilnować, aby pomógł nam w tym prawnik, Środa Wielkopolska może nam zaoferować tutaj naprawdę specjalistów w tej dziedzinie, a to będzie oznaczało, że będziemy mieli spore szanse na zakończenie sprawy na naszą korzyść. Wówczas może się okazać, że sąd przychyli się do naszego wniosku, a pracodawca nie tylko będzie musiał pozwolić nam na pracę zdalną, ale także będzie miał wypłacić nam zadośćuczynienie.

Dobrze jest więc wiedzieć, która kancelaria prawnicza zajmuje się tego typu zagadnieniami, tak abyśmy mieli pewność, że trafimy pod opiekę ludzi, którzy faktycznie dobrze znają się na tym zadaniu i mają spore szanse na wygranie dla nas tej sprawy. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że taki prawnik Środa Wielkopolska ma ich kilku, powinien też wzbudzać naszą sympatię, a to oznacza, że powinniśmy czuć się przy nim pewnie i spokojnie.

Wszystko poprowadzą dla nas


Jeżeli wiemy, że nie mamy dość siły, abyśmy sami mogli złożyć taki pozew i uczestniczyć w rozprawie, to zawsze możemy sprawdzić, która kancelaria prawnicza ma najlepsze opinie, która cieszy się największym zaufaniem ze strony swoich klientów.

Im więcej będzie tych pozytywnych informacji, im częściej w pozytywnym aspekcie będzie wymieniany dany prawnik, tym większa będzie szansa, że my również będziemy się czuć w jego towarzystwie pewniej, a więc też łatwiej będzie nam przedstawić argumenty, dlaczego zdecydowaliśmy się na taki, a nie inny krok. Warto wiedzieć, że mamy prawo domagać się respektowania naszych praw w pracy, a to oznacza, że jeśli są one łamane, a rozmowa nie przynosi zmiany, to mamy prawo udać się do sądu. Kancelaria prawna będzie nas wspierała w tych działaniach.

Zobaczmy, który prawnik w Środzie Wielkopolskiej cieszy się najlepszą opinią i ma na swoim koncie wiele sukcesów. Wówczas może się okazać, że bez problemów wygramy naszą sprawę, a co się z tym wiąże, naprawdę nie będziemy musieli się tutaj stresować. W końcu jeśli jest taka możliwość i praca zdalna nam się należy, to mamy do niej prawo.