Są branże, w których co chwilę trzeba podnosić jakieś ciężkie elementy, których tak naprawdę nie jesteśmy w stanie unieść bez wykorzystania odpowiedniego sprzętu. Nie zawsze musimy od razu skorzystać z dźwigu, który jest duży i może nie wjechać w jakąś przestrzeń. W niektórych sytuacjach może się okazać, że w zupełności wystarczą chwytaki próżniowe. Są one oferowane w różnych wielkościach i z różnym przeznaczeniem, a to oznacza, że będziemy mogli je dopasować do potrzeb naszej firmy. Tym bardziej, że będziemy mogli za ich pomocą nie tylko unosić szkło, ale również sprawdzą się przy przenoszeniu krawężników czy płytek chodnikowych. Warto popatrzeć jakie chwytaki próżniowe są nam oferowane i przemyśleć, które z nich najlepiej sprawdzą się w naszym przypadku, tak abyśmy mieli pewność, że dzięki nim praca będzie łatwa i bezpieczna.

Gdzie możemy wykorzystać chwytaki próżniowe?

Możemy być szczerze zaskoczeni, kiedy zaczniemy szukać odpowiedzi na pytanie, gdzie możemy wykorzystać chwytaki próżniowe. Jak się okazuje dzięki nim bez trudu będziemy mogli na odpowiednie miejsce ustawić krawężniki, jak i płyty chodnikowe.

Co więcej, będziemy mogli je również wykorzystać tam, gdzie będziemy mieli płyty stropowe, czy odlewane schody. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z możliwości, jakie będą nam dawały chwytaki próżniowe, to możemy być pewni, że prace nie tylko będą bezpieczniejsze i szybsze, ale również bę wymagały od nas mniejszego nakładu sił. Istotne jednak będzie tutaj to, abyśmy sprawdzili jaką wydajność mają określone chwytaki próżniowe. Od tego będzie zależało, jak wiele kilogramów będziemy mogli dzięki nim unieść. Jedne pozwolą tylko na kilka, inne nawet na kilkaset.

Dlaczego warto wykorzystywać chwytaki próżniowe?

Im większą będziemy mieli świadomość odnośnie tego, co konkretnie mogą nam zaoferować chwytaki próżniowe, tym mniej będziemy mieli wątpliwości czy powinniśmy je stosować. Dlatego też warto mieć świadomość, że takie chwytaki próżniowe oferują nam bardzo dużą wydajność, a dodatkowo mamy tutaj błyskawiczny czas reakcji. Wystarczy sekunda, abyśmy mogli przyssać chwytak do betonu, co da nam pewność, że wszystko jest dobrze złapane i spokojnie możemy przenieść taki blok, nie martwiąc się o to, że wysmyknie nam się z rąk.

Dodatkowym atutem, jaki dają nam chwytaki próżniowe jest to, że utrzymują one odpowiedni poziom podciśnienia, nawet wówczas jeśli pojawią się wahania w zasilaniu ciśnienia. To oznacza, że nawet w razie jakichś niewielkich wahań, nasz chwytak cały czas będzie trzymał mocno i będzie nam zapewniał właściwe bezpieczeństwo. Takie chwytaki próżniowe są odpowiednio skonstruowane. To oznacza, że nie tylko dają nam możliwość podnoszenia ciężarów o różnej wadze, ale również posiadają różnego rodzaju czujniki. Będą nas one informowały o tym, czy ciśnienie jest na odpowiednim poziomie i czy bezpiecznie możemy podnieść taki betonowy krawężnik albo chodnik. Istotne jest to, że jeśli zdecydujemy się na chwytaki próżniowe, to nie będziemy musieli się martwić, że dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia materiału, który będziemy przenosili. Nic takiego nie będzie miało miejsca, bo przyssawki trzymają się jego powierzchni i nie ściskają jego boków. Dodatkowo pamiętajmy, że działają one szybko, są wygodne, a odpowiednie czujniki będą nas informowały o wszelkich nieprawidłowościach, które mogłyby zagrażać naszemu bezpieczeństwu podczas wykonywania takiej pracy.

Nic więc dziwnego, że chwytaki próżniowe wykorzystywane są przez najróżniejsze branże.