Mając halę magazynową musimy się liczyć z tym, że będą się tam pojawiały palety, na których będziemy mogli ustawiać nasze produkty, aby zajmowały mniej miejsca, ale jednocześnie też, żeby łatwiej było je przewozić z miejsca na miejsce. Ale musimy sobie zdawać sprawę z tego, że po takiej hali magazynowej będzie jeździł wózek widłowy. Nawet jeśli będzie nim kierował ktoś doświadczony, kto nie tylko posiada odpowiednie uprawnienie, ale kto również ma za sobą lata treningu, to i tak w którymś momencie może dojść do nieprzewidzianej sytuacji. Wówczas wózek może uderzyć w regał, albo w ścianę, powodując nie tylko jej zniszczenie, ale jeśli taki regał zostanie uszkodzony, to może się okazać, że nie będzie już tak stabilny jak powinien być, a co się z tym wiąże, będzie stanowił zagrożenie dla wszystkich osób, które będą przebywały w jego otoczeniu. Dlatego też trzeba zadbać o to, aby nasza hala produkcyjna czy hala magazynowa, była odpowiednio zabezpieczona.

Nie potrzeba wiele

Z pewnością musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie potrzeba wiele, aby móc zabezpieczyć ściany, regały czy kolumny na hali produkcyjnej czy magazynowej, przed uszkodzeniami spowodowanymi wózkiem widłowym. Wystarczy tylko, że zainwestujemy w specjalne odbojnice przemysłowe i zamontujemy je przy samej ścianie czy regale.

Wówczas wózek widłowy zamiast uderzyć w tamte elementy, zatrzyma się na takich odbojnicach przemysłowych. Ponieważ są one bardzo wytrzymałe, to możemy być pewni, że nic złego się z nimi nie stanie. A nawet jeśli uderzenie będzie mocniejsze, to takie odbojnice przemysłowe mogą się wygiąć, ale ściana czy regał pozostaną nienaruszone. Warto się także zastanowić, jaki typ odbojnic przemysłowych najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Z jednej strony możemy wybrać takie w formie rurek, które będziemy montować na rogach i obstawiać nimi te elementy, które chcemy chronić przed uderzeniem. Ale takie odbojnice przemysłowe nie będą dotykały ochranianych elementów.

Co jeszcze jest proponowane?

Z drugiej strony możemy wykorzystać odbojnice przemysłowe, które będą do zamontowania na rogach ścian, ale w taki sposób, że będą przymocowane do ściany.

One także będą ją chroniły przed uszkodzeniem, ale jednak będą do niej dolegały, a więc nie będą zabierały miejsca na hali, jak to ma miejsce w przypadku innych odbojnic przemysłowych, które jednak są oddalone od ściany, a więc musimy brać pod uwagę, że zmniejszy nam się wówczas wolna przestrzeń, jaką będziemy mieli do poruszania się. Możemy także zdecydować się na odbojnice przemysłowe, które będziemy montować na podłodze. Wówczas będziemy czuli, że zbliżamy się do miejsca, w którym musimy szczególnie uważać, bo może w pobliżu być ściana czy regał, ale jednocześnie też możemy się zbliżać do ścieżki, którą mają się poruszać inni pracownicy. Fakt jest taki, że tego typu odbojnice przemysłowe nie są drogie, a jednocześnie mogą one uchronić halę produkcyjną czy magazynową przed poważnymi zniszczeniami. Nie mówiąc już, że za ich pomocą będziemy mogli wyznaczyć ścieżki, po których bezpiecznie będą mogli się poruszać wszyscy pracownicy, dzięki temu będziemy mieli pewność, że w odpowiedni sposób wypełniamy zasady BHP, mówiące o tym, jak dbać o bezpieczeństwo podwładnych. Warto zobaczyć jakie odbojnice przemysłowe są nam proponowane i zastanowić się, które z nich będą dla nas najlepsze. Może się wówczas okazać, że wybór jest tak duży, że nikt nie będzie miał problemów ze znalezieniem rozwiązania, które idealnie będzie pasowało do jego hali produkcyjnej.

Co więcej, w różnych jej miejscach będzie można zastosować różne rozwiązania.