Jeśli prowadzimy firmę, albo mieliśmy okazję podpatrywać jak robi to ktoś inny, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele mamy różnych dokumentów, które należy podpisać i w odpowiedni sposób oznaczyć. Tak, aby z jednej strony było wiadomo, że zostały one wystawione przez naszą firmę, a z drugiej żeby w razie potrzeby dane kontaktowe do nas były łatwo dostępne. Dlatego nie powinno nas dziwić, że jednym z ważniejszych akcesoriów, w które należy się już od samego początku zaopatrzyć, są pieczątki firmowe. Powinniśmy mieć takie, na których będą umieszczone najważniejsze informacje o naszej firmie, takie jak: regon, NIP, adres czy numer telefonu. Ale możemy również zamówić pieczątki firmowe, które będą wykonane pod konkretnych pracowników i będą zawierały ich nazwiska.

Na co zwracać uwagę wybierając pieczątki firmowe?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym co ma się znaleźć na naszych pieczątkach firmowych.

Im więcej informacji będziemy chcieli tam zamieścić, tym ważniejsze będzie to, jakiej będą one wielkości, jak również jaką będą posiadały czcionkę. Dodatkowo warto mieć świadomość, że takie pieczątki firmowe mogą być prostokątne, ale mogą być też okrągłe, a to oznacza, że warto sprawdzić różne możliwości, aby mieć pewność, że wybieramy taką ich formę, która będzie dla nas najlepsza. Poza tym, pieczątki firmowe mogą być plastikowe albo drewniane, mogą mieć pojemnik z tuszem oddzielnie, albo wbudowany w sobie, a to oznacza, że mamy tutaj naprawdę wiele różnych kwestii do przemyślenia. Takie pieczątki firmowe powinny nie tylko dawać pewność, że wszystkie informacje będą dobrze widoczne, bo będą wyraźne, ale również korzystanie z nich powinno być wygodne. Dlatego też może się okazać, że najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie zrobienie takich pieczątek na zamówienie. Wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko jest dokładnie tak jak być powinno.

Jakiego typu pieczątki firmowe możemy zamówić?

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że będą nam potrzebne pieczątki firmowe, które będą oferowane w różnym typie. Potrzebujemy takie, na których będziemy mieli pełny adres firmy i najważniejsze informacje, abyśmy mogli je przykładać na fakturach. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu, bo nie będziemy musieli wszystkich tych informacji wypisywać za każdym razem ręcznie. Jeśli jacyś pracownicy będą mieli systematycznie podpisywać faktury czy inne dokumenty, to również warto wyrobić dla nich pieczątki firmowe, na których będzie znajdowało się ich nazwisko i stanowisko. Wówczas zamiast wypisywać wszystko ręcznie, będą mogli przystawić taką pieczątkę i złożyć na niej swój podpis. Jeszcze inne pieczątki firmowe, które powinniśmy nabyć to datowniki.

Wówczas na każdej fakturze, która wpłynęła do naszej firmy, będziemy mogli w ciągu kilku sekund przystawić taką pieczątkę, co również zajmie mniej czasu. Koniecznie zobaczmy jakie mamy pieczątki firmowe. Co powinno się na nich znaleźć, jak również w jaki sposób mogą się one prezentować. Może się wówczas okazać, że znajdziemy tutaj wiele ciekawych propozycji, a to oznacza, że będziemy mogli wybrać taki model, który najlepiej będzie spełniał nasze oczekiwania. Dodatkowo jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę na to, że takie pieczątki firmowe mogą mieć różną czcionkę, jak i kolory. Dlatego też, im więcej informacji ma prezentować taka pieczątka firmowa, tym ważniejsze będzie to, abyśmy wybrali prostą i czytelną czcionkę.

Warto też mieć świadomość, że takie pieczątki firmowe są oferowane w dużych rozmiarach, jak i w mniejszych, które idealnie sprawdzą się podczas podróży. To oznacza, że powinniśmy się zastanowić, czy nie powinniśmy mieć również takich mniejszych, jeśli planujemy często wyjeżdżać w delegacje.