Kiedy podejmujemy decyzję o zakupie samochodu, zastanawiamy się, gdzie powinniśmy go szukać. Z jednej strony oferowane są nam samochody z salonu, które są nowe, z drugiej możemy kupić auto od prywatnego sprzedawcy, ale możemy się również zdecydować na takie, które będzie autem poleasingowym. To będzie oznaczało, że będziemy je kupować od firmy, może być nawet taka jednoosobowa, a nie od osoby prywatnej. Takie samochody poleasingowe mogą się okazać świetnym wyborem, jednak warto wiedzieć, w jaki sposób się to wszystko odbywa. Zwłaszcza że możemy je kupić bezpośrednio od danej firmy, albo skorzystać z oferty firm, które skupują takie samochody i później dalej je odsprzedają. Możliwości jest sporo, jednak warto wiedzieć, że takie samochody poleasingowe mogą być oferowane w przystępnej cenie, a jednocześnie będą na tyle nowe, że nie będą mocno wyeksploatowane.

Gdzie mamy szukać samochody poleasingowe?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, w jakich miejscach możemy znaleźć takie samochody poleasingowe, tak abyśmy wiedzieli, gdzie powinniśmy się za nimi rozglądać. Z jednej strony możemy je znaleźć na serwisach internetowych, które poświęcone są sprzedaży samochodów.

Z drugiej strony możemy sprawdzić też, jakie samochody poleasingowe posiada firma leasingowa. Czasami dzieje się tak, że firma nie wykupuje takiego samochodu, a to oznacza, że wraca on do firm oferujących takie auta. Możemy też znaleźć tam takie propozycje, za które leasingobiorca nie płacił rat i dlatego wróciły. Czasami takie samochody poleasingowe są oferowane przy serwisach ASO danego producenta, albo możemy je też znaleźć na stronie danej firmy. Czasami mają one zakładki, pod którymi będziemy mogli odnaleźć samochody, które oferowane są na sprzedaż. Najważniejsze jest to, aby wiedzieć, że takie samochody poleasingowe są oferowane w różnych klasach, a więc powinniśmy znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Jakie zalety mają samochody poleasingowe?

Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, powinniśmy się zastanowić czy nam się to opłaca i jakie zalety ma dana propozycja. Im więcej różnych opcji weźmiemy pod uwagę, tym większa będzie szansa, że dokonamy odpowiedniego wyboru.

Jeśli chodzi o samochody poleasingowe, to warto wiedzieć, że są to samochody stosunkowo młode, bo zazwyczaj mają 3 – 5 lat. Z jednej strony cena takiego samochodu jest znacznie niższa w porównaniu z tą prosto z salonu, ale z drugiej otrzymujemy samochód, który cały czas świetnie się prezentuje pod kątem technicznym. Co więcej, samochody poleasingowe mają dokładnie udokumentowaną historię, a to dlatego, że w regularnych odstępach czasu, lub po przejechaniu określonej ilości kilometrów, musiały się pojawiać w serwisie ASO. To też oznacza, że takie samochody poleasingowe miały na bieżąco usuwane wszelkie usterki, które mogłyby negatywnie wpływać na ich stan techniczny. Jeśli zdecydujmy się sprawdzić, co mogą nam zaoferować samochody poleasingowe, to musimy wiedzieć, że będziemy tutaj mieli możliwość nabycia dobrej jakości samochodu, który jednocześnie będzie nam oferowany w przystępnej cenie. Takie samochody poleasingowe są oferowane nie tylko po przedstawicielach handlowych, ale również po menadżerach czy prezesach firm. Jeśli trafimy na taki model, to może się okazać, że nie przejechał on zbyt wielu kilometrów i co więcej, nie stał w miejskich korkach, co tylko będzie oznaczało, że jego stan techniczny będzie bez zarzutu. Z pewnością warto zobaczyć co oferują nam samochody poleasingowe i gdzie możemy je znaleźć.

Może się wówczas okazać, że znacznie łatwiej będzie nam wybrać auto dla siebie, które będzie w świetnym stanie technicznym i jednocześnie, za które nie będziemy musieli płacić zbyt dużych pieniędzy. Niewątpliwie samochody poleasingowe, to oferta na którą warto spojrzeć.