Kiedy mamy wydruk, musimy się liczyć z tym, że z upływem czasu może dojść do jego zacierania się, czy zarysowania. Jeśli chcemy uniknąć takiej sytuacji, to z pewnością powinniśmy zastosować lakiery zabezpieczające sitodruk, dzięki czemu będzie on bardziej wytrzymały, a co się z tym wiąże, bardziej odporny na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Koniecznie więc trzeba sprawdzić, jakie lakiery zabezpieczające sitodruk są nam oferowane, tak abyśmy mieli pewność, że wybierzemy te, które odpowiadają naszym oczekiwaniom. Tym bardziej, że proponowane są w różnych rodzajach i z różnymi właściwościami. Niektóre z nich posiadają właściwości antypoślizgowe czy nawilżające, a to oznacza, że nie tylko stanowią odpowiednie zabezpieczenie, ale sprawiają, że taki nadruk się błyszczy.

Jakie lakiery zabezpieczające sitodruk są nam oferowane?

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie tego, z czego powinniśmy tutaj skorzystać, to warto sprawdzić, jakie propozycje tutaj mamy i jak wygląda finalnie dany produkt.

Jeśli interesują nas lakiery zabezpieczające sitodruk, to musimy wiedzieć, że są takie, które utwardzane są promieniowaniem UV. Jedną z ważniejszych ich cech jest to, że nie schną na powietrzu, a to oznacza, że są bardziej stabilne, jak również bardziej wydajne w odniesieniu do tradycyjnych lakierów. Tego typu lakiery zabezpieczające sitodruk są również bardziej wytrzymałe, zarówno na czynniki mechaniczne, jak i na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych, które bez zastosowania danego lakieru, mogłyby zniszczyć taki nadruk. Będą świetnie się sprawdzały, gdy nasz nadruk będzie poddany działaniu wody, alkoholu czy nawet wybielacza.

Co warto wiedzieć, jeśli chodzi o lakiery zabezpieczające sitodruk?

Im większa jest nasza wiedza, na temat tego jak działają lakiery zabezpieczające sitodruk, tym większą będziemy mieli pewność, że powinniśmy z nich korzystać. Dlatego też warto podkreślić, że tego typu lakiery zabezpieczające sitodruk są bezpieczne, jeśli chodzi o ich stosowanie.

To dlatego, że są one niepalne i nietoksyczne, a więc nie tylko nie będą szkodziły naszemu zdrowiu, ale również będą przyjazne dla środowiska naturalnego. Dla niektórych istotne może być również to, że takie lakiery zabezpieczające sitodruk tworzą mocną i elastyczną warstwę, która będzie przypominała laminat, a to oznacza, że będziemy zadowoleni z zastosowania takiego rozwiązania, bo to najlepsze na co możemy się zdecydować. Zanim jednak wybieramy konkretne lakiery zabezpieczające sitodruk warto sprawdzić, czy nie będą miały negatywnego wpływu na wygląd wydruku. Warto wiedzieć, że takie lakiery zabezpieczające sitodruk są dedykowane do konkretnych produktów, a to oznacza, że musimy się zastanowić, czy chcemy nimi polakierować karton, płytę winylową, czy może tworzywo sztuczne. Im lepiej dobierzemy takie lakiery zabezpieczające sitodruk do powierzchni, na której mają być nałożone, tym większa będzie szansa, że świetnie spełnią swoje zadanie. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrane, będą chroniły dany nadruk przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi, dlatego też musimy zwrócić uwagę na to, jakie lakiery zabezpieczające sitodruk są nam oferowane i czym się różnią między sobą ich poszczególne rodzaje.

Warto także sprawdzić, czy nałożone przez nas lakiery nie wpłyną na barwę nadruku, albo jego wytrzymałość. Dlatego też zawsze powinniśmy przeprowadzać niezbędne testy, które pozwolą nam zyskać pewność, co do właściwego dopasowania lakieru do podłoża.