Kiedy przygarniamy pod nasz dach czworonoga, chcemy mieć pewność, że zapewniamy mu wszystko co będzie niezbędne do jego prawidłowego rozwoju. Dlatego też wybieramy karmę wysokiej jakości, pilnujemy aby nie miał monotonnej diety, dlatego wybieramy karmę suchą i mokrą. Jednak może się okazać, że te wszystkie działania to będzie za mało i wówczas niezbędne będą dodatkowe produkty żywieniowe dla kotów. Wówczas powinniśmy także upewnić się, że zawierają one w sobie niezbędne witaminy i minerały, a co więcej, że są dopasowane do potrzeb naszego kota. Jak się okazuje, takie suplementy dla kotów mogą się różnić między sobą, w zależności od tego, czy mamy młodego kociaka czy już starszego kocura.

To też oznacza, że zanim wybierzemy określone witaminy dla kotów, powinniśmy najpierw poczytać, dla kogo są przeznaczone.

Suplementy dla kotów może przepisać weterynarz

Jeśli regularnie pojawiamy się w sklepach zoologicznych, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo zróżnicowana jest oferta na suplementy dla kotów. Nawet jeśli wiemy, że mamy się skupiać na tych dla młodych kotów, albo na tych dla kilkulatków, to i tak może się okazać, że trudno będzie nam wybrać odpowiedni preparat. Dlatego też warto się wybrać do weterynarza, aby zrobił on wszystkie badania, sprawdził jakie niedobory ma nasz kot, a następnie przepisał nam niezbędne suplementy dla kotów. Może się okazać, że wystarczy jedna taka partia, a już zauważymy, że nasz kot zachowuje się inaczej, a jego sierść jest bardziej błyszcząca.

Ale może też być tak, że specjalne produkty żywieniowe dla kotów zostaną z nami na dłużej, bo te niedobry w organizmie naszego czworonożnego przyjaciela były większe, niż początkowo sądziliśmy.

Witaminy dla kotów muszą odpowiadać ich potrzebom

Oczywiście rosnące koty będą potrzebowały innego wsparcia, niż starsze koty, które przede wszystkim muszą dbać o stawy. Tak samo inne produkty żywieniowe dla kotów będą potrzebne, gdy kotka będzie miała małe kociaki, o które będzie musiała zadbać, jak również wówczas, gdy tych kociąt nie będzie. Dlatego też powinniśmy popatrzeć jakie witaminy dla kotów są nam oferowane i zapoznać się z ich etykietą, aby mieć pewność, że wybieramy odpowiedni produkt, dla potrzeb naszego pupila. Jednak pamiętajmy, że takie produkty żywieniowe dla kotów powinny być podawane zgodnie z wyznaczoną ilością i częstotliwością, bo wówczas będziemy mieli pewność, że będzie to odpowiednia ilość.

Nie może ich być w końcu za mało, ale jednocześnie też, nie możemy dopuścić do tego, aby było ich za dużo, bo wówczas również będą wpływały negatywnie na ciało naszego małego przyjaciela. Zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek suplementy dla kotów, powinniśmy najpierw zapytać weterynarza co poleca. Możemy skorzystać z naturalnych preparatów roślinnych, albo z preparatów tłuszczowych. Dodatkowo jeszcze trzeba popatrzeć na różne produkty żywieniowe dla kotów, bo może się okazać, że znajdziemy takie propozycje, którymi będziemy mogli zastępować jeden z posiłków. Najważniejsze jednak jest w tym wszystkim to, aby takie witaminy dla kotów podawać w odpowiedniej ilości, tak aby mieć gwarancję, że dostarczamy naszemu kotu to co dla niego niezbędne, ale jednocześnie pilnujemy, żeby nie podać mu tych składników zbyt dużo.

Dodatkowo jeszcze trzeba podkreślić, że takie produkty żywieniowe dla kotów powinny być wysokiej jakości i dopasowane do wieku, jak i potrzeb naszego kociaka. Wówczas wszystko będzie tak jak należy.