Mając samochód musimy się liczyć z tym, że jego lakier będzie ulegał uszkodzeniom. Z jednej strony będą pojawiały się przebarwienia, które spowodowane są działaniem promieni słonecznych, z drugiej mogą się również pojawiać różnego rodzaju rysy. To też oznacza, że cały czas poszukiwane są rozwiązania, które pozwolą na zabezpieczenie lakieru, tak aby był on bardziej wytrzymały. Jak się okazuje, można już tutaj odnotować pierwsze sukcesy, chociaż jeszcze nie są one na takim poziomie, aby zostały wprowadzone do codziennego użytku.

Nie mniej, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takich rozwiązań, a to oznacza, że my również powinniśmy się im przyjrzeć.

Niesamowite właściwości

Warto powiedzieć, że od jakiegoś czasu naukowcy sprawdzają, w jaki sposób oddziałuje powłoka grafenowa na lakier. Jest ona bardzo wytrzymała, a co niesamowite to pod wpływem ciepła może się samoregenerować, a więc wychodzi, że taka powłoka grafenowa może być świetną propozycją, jeśli chodzi o ochronę lakieru w naszych samochodach. Jednak trzeba powiedzieć, że zachowuje ona swoje właściwości tylko wówczas, kiedy atomy węgla są idealnie regularne.

Niestety przy większych powłokach jest to trudne do osiągnięcia. Nie mniej coraz częściej powłoka grafenowa na auto jest nakładana za pomocą metody natryskowej. Jednak zanim to nastąpi, najpierw trzeba w odpowiedni sposób przygotować powierzchnię, a następnie trzeba wykonać ceramiczną warstwę utwardzającą. Nie mniej jeśli się na to zdecydujemy, to możemy być pewni, że taka powłoka grafenowa na lakier spełni swoje zadanie, tym bardziej że będzie też chroniła nasze auto przed działaniem agresywnych środków chemicznych.

Co daje i gdzie jest wykorzystywana?

Jeśli chodzi o powłokę grafenową to warto wiedzieć, że zyskamy dzięki niej niesamowitą głębię połysku, który będzie dawał efekt 3d. Dodatkowo jeszcze dzięki takiej powłoce zabezpieczymy lakier przed działaniem osadów mineralnych, które zawarte są w wodzie, nie mówiąc o tym, że dzięki niej do naszego auta będzie się przyczepiało znacznie mniej brudu. Poza tym, jeśli taka powłoka grafenowa na lakier zostanie nałożona, to możemy też być pewni, że łatwiej będzie nam pielęgnować nasze auto, a to będzie oznaczało, że nawet po latach użytkowania będzie się ono świetnie prezentowało, a więc też łatwiej będzie nam je później sprzedać. Jeśli chodzi o wykorzystanie takiej powłoki grafonowej, to warto wiedzieć, że można ją zastosować jako powierzchnię lakierniczą, ale świetnie sprawdzi się również na metalach czy tworzywach sztucznych.

To oznacza, że możemy ją wykorzystać wszędzie tam, gdzie chcemy mieć produkty wytrzymałe, które odporne będą na zniszczenia, a jeszcze dodatkowo, przy odpowiednich warunkach, same będą potrafiły się regenerować. Warto zobaczyć co może nam zaoferować taka powłoka grafonowa. Jeśli chcemy mieć pewność, że odpowiednio zabezpieczymy lakier na naszym samochodzie, że będzie on mniej podatny na zarysowania, to warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z takiego rozwiązania. Może się okazać, że warto będzie zrobić taką inwestycję, bo zwróci nam się ona podczas sprzedaży samochodu.