Zazwyczaj dopóki nie musimy zorganizować jakichś pozwoleń, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że są one potrzebne. Dlatego też początkowo możemy się czuć w tym wszystkim zagubieni, a to oznacza, że jeśli kupiliśmy działkę i chcemy na niej zrobić przyłącza odprowadzające ścieki, albo nawet wykonać studnię czy staw, to musimy wiedzieć, jakie dokumenty uzyskać. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że tego typu działania będą zgodne z prawem, a co się z tym wiąże, że nie będziemy musieli się tutaj obawiać żadnych kar finansowych czy innych represji za wykonanie tego typu elementów, bez zgody odpowiedniego urzędu.

O tym przede wszystkim powinniśmy wiedzieć

Jeśli chodzi o pozwolenie wodnoprawne Rzeszów wydaje nam je w odpowiedniej jednostce administracyjnej. Co więcej, jeśli zostanie wszczęta taka procedura, to musimy mieć świadomość, że taka informacja zostanie podana do wiadomości publicznej, dlatego warto się z tym liczyć. A jeśli takowe pozwolenie zostanie nam przyznane, to będziemy o tym poinformowani listem poleconym.

Nie mniej warto wiedzieć, że zanim pozwolenie wodnoprawne Rzeszów będzie mógł nam wystawić, najpierw będziemy musieli dostarczyć szereg różnych dokumentów. Jeśli tego nie zrobimy, możemy być pewni, że takiego pozwolenia nie uzyskamy, a zabranie się do tego typu prac bez takiej zgody, będzie się wiązało z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami prawnymi. Jeśli pozwolenie wodnoprawne Rzeszów ma nam wystawić, to powinniśmy przedstawić krótki opis wniosku, jak również dostarczyć operat wodnoprawny, decyzję o lokalizacji inwestycji lub o zabudowie danego miejsca. Będziemy musieli tutaj również zamieścić informację na temat prowadzenia zamierzonej działalności, jak i również decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, jeśli chcemy na naszej działce zamontować jakieś wodne urządzenia.

Co jeszcze musimy przedstawić

Chcąc uzyskać pozwolenie wodnoprawne Rzeszów będzie od nas wymagał również uzgodnień z właścicielami wód, nieruchomości i urządzeń wodnych, które są niezbędne do wykonania uprawnień. Jeśli mamy zamiar dokonywać poboru wód podziemnych to musimy dostarczyć też dokumentację hydrogeologiczną.

Jeżeli mamy zamiar działać przez pełnomocnika, to powinniśmy tutaj również dostarczyć odpowiednie pisma, które będą to potwierdzały. Oczywiście będziemy musieli także w kasie Starostwa Powiatowego uiścić odpowiednią opłatę za złożenie wniosku o pozwolenie wodnoprawne Rzeszów nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Warto wiedzieć, że taką opłatę będziemy musieli wnieść za każde pozwolenie, o jakie będziemy się starać. Co zrozumiałe, każdy chciałby, aby takie pozwolenie wodnoprawne Rzeszów wydał mu od razu, jednak może się okazać, że go nie otrzymamy. Wówczas będziemy mieli możliwość odwołania się od tej decyzji, jednak na podjęcie odpowiednich starań będziemy mieli 14 dni od momentu otrzymania decyzji. Dlatego też z ewentualnym odwołaniem nie powinniśmy zwlekać i należy je przedłożyć jak najwcześniej.

Warto zobaczyć co trzeba zrobić, aby uzyskać takie pozwolenie. Im dokładniej się przyjrzymy temu wszystkiemu, im większa będzie nasza wiedza, tym większa będzie szansa, że będziemy mogli bez problemów uzyskać takie pozwolenie i co więcej, że nie będziemy musieli się już zajmować żadnym odwoływaniem się od decyzji.